Športový klub polície Prešov

Miškolc 2004

Ako každý rok, tak aj tieto prázdniny sme si urobili potápačský víkend na známej lokalite pri Miškolci v Maďarsku. Termín dvojdňovej akcie vyšiel na prelome júla a augusta. Plánovali sme spraviť 3-4 denné ponory a jeden nočný.

Akcie sa zúčastnili okrem stáleho osadenstva (Kandy, Fabi, Sendy, Ľuba, Vraťo, Roger, Miloš, Mišo, Peťo, Ivo) aj nové tváre, ktoré si chceli odskúšať pocit beztiaže vo vodnom prostredí (Katka, Ičko)a tiež aj kurzisti OWD (Vlado a Inga). Dokopy sa nás tam zišlo okolo 19 osôb.

Ponory sme plánovali urobiť na známom mieste, kde už poznáme zaujímave zákutia a trasy. Jediným problémom bolo prebrodenie na miesto určenia, pretože noc predtým tam výdatne pršalo. Diery boli plné vody a blata - to sa odzrkadlilo aj na naších autách a poznačených podvozkoch. (Pri transporte som musel 3-krát odopínať prívesný vozík). Niektorí k odľahčeniu auta a transportu výstroje použili Rogerov čln - dobrý nápad :-)
Ubytovanie sme mali ako každý rok v stanoch, člnoch, autách a pod holým nebom. Samotné potápanie bolo pekné, vzhľadom na dobrú viditeľnosť vo vode a pekný podvodný život. Medzi rybami boli vo veľkom počte zastúpené slnečnice, občas sme videli aj šťuky a plotice. V hĺbke 10-11 m sme našli pozostatky stromu, na ktorý sme vyviazali bóju a od brehu natiahli šnúru. Tam sa trénovalo potápanie na nádych tzv. freediving.
Kým jedna časť potápala, ďalšia časť osadenstva sa oddávala plávaniu a šnorchľovaniu v teplej a čistej vode. Večerné posedenie pri ohníku bolo doprevádzane fajnou Vraťovou slivkou a inými opojnými nápojmi. Bruchá sme si namastili grilovanými kurčiatkami. Skoro raj na zemi - potápanie, dobrá strava ...a iné. V nedeľu sa do vody dostali aj noví adepti tohto zaujímavého športu a to Katka a Ičko. Vraj sa im to páčilo a keď bude možnosť, tak ju opäť využijú ... no uvidíme.
Po nedeľnajšom obede - živánska (vďaka kuchárkam vynikajúca) sme nalodili všetky fľaše na loď a s Rogerom sme ju vyslali k brehom v blízkosti cesty. Príjazdová cesta už bola suchá, tak spätný presun už nerobil nikomu problémy. toť vsio kandy

vstup na pláž poponorové OK fukneš ?
To už hej Ľuba potápačka Katka
Kto maže ten idze jak to ma byc prepnute ? To je horúčava
časť fliaš Roger Nitroxový Vraťo

bottom corner